Ραδιοφωνικές εκπομπές για το Εκκλησιαστικό Σχολείο & τις Δράσεις του

Στο σύνδεσμο που ακολουθεί μπορείτε να ακούσετε την εκπομπή για το Εκκλησιαστικό Λύκειο-Γυμνάσιο Φλώρινας, η οποία μεταδόθηκε ζωντανά στις 26-5-2017 από τον ραδιοφωνικό σταθμό της Ι.Μ. Φλωρίνης Πρεσπών & Εορδαίας. Θέματα της συζήτησης αποτέλεσαν το παρελθόν αλλά κυρίως το μέλλον του σχολείου μας, καθώς και οι δυνατότητες που προσφέρει στους μαθητές του. Ο Διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας ευχαριστούμε θερμά τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη μας κ. Θεόκλητο, για τις ευλογίες, την αγάπη και την αμέριστη στήριξη που παρέχει στο σχολείο μας.

Για την ακρόαση της εκπομπής κάντε κλικ ΕΔΩ.

Σε συνέχεια της σειράς εκπομπών για το Εκκλησιαστικό σχολείο και τις δράσεις του, οι κ. Ισπυρίδης Δήμος εκπαιδευτικός ΠΕ01-Θεολόγος και Δημητριάδης Γεώργιος ΠΕ11-Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας παραχώρησαν συνεντεύξεις στο ραδιοφωνικό σταθμό της Μητροπόλεώς μας με θέματα την ιστορία του σχολείου ο πρώτος και τη 2η Αθλητική Συνάντηση των Εκκλησιαστικών Λυκείων στη Φλώρινας ο δεύτερος.