Γνωριμία με την πολιτιστική κληρονομιά του τόπου μας. Αγ. Νεομάρτυς Αγαθάγγελος

Την Πέμπτη 19 Μαΐου 2022 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας δράση με θέμα: «Γνωριμία με την πολιτιστική κληρονομιά του τόπου μας. Αγ. Νεομάρτυς Αγαθάγγελος».

Οι μαθητές αφού έπαιξαν στην αυλή του ναού του αγ.Παντελεήμονα και συμπλήρωσαν την φράση: «Στα χνάρια του αγίου Αγαθάγγελου», συγκεντρώθηκαν στην μεγάλη αίθουσα του λυκείου όπου έγινε από τους ίδιους παρουσίαση του βίου του αγίου που ανήκει στη μεγάλη χωρία των νεομαρτύρων με συνοδεία τραγουδιών και μουσικού οργάνου.

Σημείωση:
Θα πρέπει να επισημανθεί ότι η δράση πραγματοποιήθηκε λαμβάνοντας υπόψη όλα τα πρωτόκολλα, τις οδηγίες και τα μέτρα που καθορίζονται από το Υπουργείο Υγείας και τον ΕΟΔΥ για τη διασφάλιση της προστασίας από τη μετάδοση του κορωνοϊού στα σχολεία.