1/8: Ευχαριστήριο

Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος εκπαιδευτικών και οι μαθητές του ΓΕΕΛ-Γ Φλώρινας, επιθυμούμε να ευχαριστήσουμε θερμά τη Διευθύνουσα Σύμβουλο των «Λιγνιτωρυχείων Αχλάδας Α.Ε.», κα. Βαλίνα Ρόζα, για την ευγενική προσφορά μεγάλου μέρους της δαπάνης αντικατάστασης των παλαιών σωμάτων καλοριφέρ των αιθουσών του Σχολείου μας με σώματα νέου τύπου. Η συγκεκριμένη αντικατάσταση, πέραν της αισθητικής αναβάθμισης των χώρων του Σχολείου, θα ωφελήσει πολλαπλά και ουσιαστικά τη λειτουργία του, καθώς: 1) θα βελτιώσει την απόδοση των σωμάτων, εξοικονομώντας ταυτόχρονα καύσιμη ύλη και 2) θα αναβαθμίσει τις συνθήκες υγιεινής των αιθουσών του. Η ευγένεια και η προθυμία της κας Ρόζα να ανταποκριθεί άμεσα στο αίτημά μας, σε εποχές μεταβατικές και δύσκολες για τις επιχειρηματικές δραστηριότητές της, επιβεβαιώνει την πατροπαράδοτη κοινωνική και φιλεκπαιδευτική κουλτούρα και δράση της οικογένειας Ρόζα.

G4 G3 G2 G1