10/6: Συλλυπητήρια Επιστολή

dreamstime_m_16083896

Συλλυπητήρια Επιστολή

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος διδασκόντων του Εκκλησιαστικού Γυμνασίου-Γενικού Εκκλησιαστικού Λυκείου Φλώρινας, αισθάνονται την ανάγκη να εκφράσουν τα ειλικρινή τους συλλυπητήρια στο μαθητή της Β΄ Λυκείου  του Σχολείου μας, Γεώργιο Τάπκο, για τον πρόωρο όσο και αδόκητο θάνατο του πατέρα του, Αργυρίου.

Ευχόμαστε ολόψυχα Ο Θεός να αναπαύει εν ειρήνη τον εκλιπόντα και να σκεπάζει με την εξ’ ύψους παρηγορία τους οικείους του.

Ο Σύλλογος αποφάσισε ομόφωνα να συγκεντρώσει ένα συμβολικό ποσό (100€) και να το αποδώσει ως δωρεά, στη μνήμη του προσφιλούς Αργυρίου και αντί στεφάνου, στην Εκκλησιαστική Εστία (οικοτροφείο) της Ι. Μ. Φλώρινας όπου διαμένουν οι, προερχόμενοι από όμορους νομούς, μαθητές του Σχολείου μας, ανάμεσα στους οποίους και ο Γεώργιος.

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΓΕΕΛ-Γ ΦΛΩΡΙΝΑΣ