3/3: 2ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός με Θέμα: «Διακόσια Χρόνια από το 1821» (Αποτελέσματα)

Στον διαγωνισμό δημιουργίας ταινίας μικρού μήκους με θέμα «Διακόσια Χρόνια από το 1821», για το τρέχον σχολικό έτος 2019-20 το Σχολείο μας σημείωσε την κάτωθι διάκριση:

1. Ήρθε δωδέκατο (12ο) σε όλη την επικράτεια, 1ο επιλαχόν για συμμετοχή στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα επιβράβευσης των καλύτερων συμμετοχών
  2. Είναι το 2ο διακριθέν Σχολείο που ασχολήθηκε με την ηρωίδα Δόμνα Βισβίζη, μετά το 3ο Γυμνάσιο Ερέτριας Ευβοίας (8ο βραβευθέν)
  3. Αποτελεί το μοναδικό Εκκλησιαστικό Σχολείο της χώρας που διακρίθηκε

Ευχαριστούμε τον εκπαιδευτικό του Σχολείου μας, κ. Θεόδωρο Λιτσεσελίδη και τους μαθητές/τριες της γ’ γυμνασίου για τη συγκινητική προσπάθεια καθώς και τη Γενική Γραμματεία Θρησκευμάτων για τη σημαντική διάκριση.