17/9: Έναρξη μαθημάτων Κοινωνικού Φροντιστηρίου

Με την ευλογία του Σεβ. Μητροπολίτη μας, κ.κ. Θεοκλήτου, και την οργανωτική φροντίδα των κυριών της Ορθόδοξης Ιεραποστολικής Αδελφότητας ΜΑΚΡΙΝΕΣ  ξεκίνησαν για 3ο συνεχόμενο διδακτικό έτος τα μαθήματα στο Κοινωνικό Φροντιστήριο της Ι.Μ. Φλωρίνης, το οποίο λειτουργεί στις εγκαταστάσεις του Σχολείου μας. Περισσότεροι από διακόσιοι αδύναμοι οικονομικά μαθητές όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων της πόλης και της επαρχίας της Φλώρινας λαμβάνουν δωρεάν φροντιστηριακά μαθήματα από έμπειρους-διακεκριμένους εκπαιδευτικούς, που προσφέρουν αφιλοκερδώς, αλλά με κέφι και ευσυνειδησία, τις υπηρεσίες τους. Στους εκπαιδευτικούς της Φλώρινας, που δίδαξαν αφιλοκερδώς, συγκαταλέγονται και οι δικοί μας: Σ. Αλεξοπούλου, ΠΕ 02, Ελένη Μαρκοπούλου, ΠΕ03, Γ. Μαυρουδής, ΠΕ04.02, Κ. Κωνσταντινίδου, ΠΕ06 και Ν. Κολομπότσιος, ΠΕ86.