11/6: Γεύμα Κοινωνικού Φροντιστηρίου

Ο Σεβ. μητροπολίτης μας, κ.κ. Θεόκλητος, δεξιώθηκε σήμερα τους συντελεστές του Κοινωνικού Φροντιστηρίου, με την ευκαιρία της λήξης των μαθημάτων και της διδακτικής χρονιάς. Οι καλεσμένοι απόλαυσαν ξεχωριστές γεύσεις που ετοίμασαν οι κυρίες της Ορθόδοξης Ιεραποστολικής Αδελφότητας ΜΑΚΡΙΝΕΣ, με θέα στον υπέροχο περίβολο της Αδελφότητας. Ο Σεβασμιώτατος ευχαρίστησε τους εκπαιδευτικούς που προσέφεραν και πάλι αφιλοκερδώς, αλλά με κέφι και ευσυνειδησία, τις υπηρεσίες τους στους αδύναμους οικονομικά μαθητές όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων της πόλης και της επαρχίας της Φλώρινας. Ωσαύτως, ευχαρίστησε τον Διευθυντή και τον Σύλλογο διδασκόντων του Σχολείου μας, για τη φιλοξενία και την παροχή κάθε απαραίτητης βοήθειας, προκειμένου για την εύρυθμη λειτουργία του Φροντιστηρίου. Στο τέλος, μαζί με τις ευχοευλογίες του, δώρισε σε όλους ένα θεολογικό βιβλίο.

γγγ ηηη 20190611_140353