5/6: Παράκληση για τους μαθητές

Εν όψει της έναρξης της δοκιμασίας των πανελλαδικών εξετάσεων, η τοπική Εκκλησία τέλεσε παράκληση υπέρ ενισχύσεως της μαθητιώσας νεολαίας του τόπου. Στον Ι.Μητροπολιτικό Ναό του Αγίου Παντελεήμονα, ο προϊστάμενος π. Επιφάνιος ομού μετά του υπευθύνου Νεότητας της Ι. Μητροπόλεώς μας, π. Θεωνά, προσευχήθηκαν για τους υποψηφίους μαθητές ΕΠΑΛ και ΓΕΛ και, μεταφέροντας τις ευχές του Σεβ. Μητροπολίτου μας, κ.κ. Θεοκλήτου, διένειμαν και μία εικόνα του Αγίου Κηρύκου, ευλογία του Σεβασμιωτάτου.

Ευχόμαστε και εμείς με τη σειρά μας ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στους μαθητές του Σχολείου μας καθώς και σε όλους τους μαθητές που καλούνται να δώσουν αυτόν τον όμορφο αγώνα, ως επιστέγασμα συστηματικής και επίπονης προετοιμασίας ετών.

ευλογιαΑ ευλογίαΒ