11/10: Εθνική Λυρική Σκηνή

Το Σχολείο μας παρακολούθησε σήμερα την ειδική προβολή της παρακάτω όπερας για τους νέους μαθητές της Φλώρινας. Οι μαθητές, όπως και οι εκπαιδευτικοί, του Σχολείου μας έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον και προσήλωση κατά την προβολή. Αναχωρήσαμε όλοι πλουσιότεροι σε συναισθήματα και πνευματική περηφάνια.

Διαβάστε παρακάτω το σχετικό Δελτίο Τύπου:

Η Λυρική στη μεγάλη Οθόνη ” Ο πρίγκιπας Ιβάν και το πουλί της φωτιάς

του Θοδωρή Αμπαζή.

Η Λέσχη Πολιτισμού Φλώρινας σε συνδιοργάνωση με την Εθνική Λυρική Σκηνή και την  Περιφερειακή Ενότητα Φλώρινας και  στα πλαίσια του προγράμματος “Η Λυρική στη Μεγάλη Οθόνη”, οργανώνουν  για τα σχολεία την κινηματογραφική προβολή της όπερας για παιδιά και νέους  ” Ο πρίγκιπας Ιβάν και το πουλί της φωτιάς ”  του Θοδωρή  Αμπαζή. Σας παρακαλούμε να μας ενημερώσετε για τη συμμετοχή του σχολείου σας στο παραπάνω πρόγραμμα.

Είσοδος Ελεύθερη