4/5: Επιμόρφωση Διευθυντών στη Διαχείριση Συγκρούσεων

Το Περιφερειακό Επιμορφωτικό Κέντρο (Π.Ε.Κ.) Κοζάνης και η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας, ανταποκρινόμενοι στις ανάγκες και τις επιθυμίες των συμμετεχόντων/ουσών όπως εκφράστηκαν στα ερωτηματολόγια που συμπληρώθηκαν κατά το σεμινάριο της 23ης Ιανουαρίου 2018, οπότε και παρακολουθήσαμε την α’ φάση της επιμόρφωσης, μας προσκάλεσαν στο β’ για το τρέχον σχολικό έτος τετράωρο επιμορφωτικό σεμινάριο, με θέμα:

Στην Αίθουσα Συνεδριάσεων Συμβουλίου Περ/κής Ενότητας Φλώρινας, μέσω τηλεκπαίδευσης,  παρακολουθήσαμε το εξαιρετικά ενδιαφέρον επιμορφωτικό σεμινάριο, την Παρασκευή 04 Μαΐου 2018, από ώρα 10:00-14:00, με επιμορφωτή τονο αν. καθηγητή του Παν/μίου Δ. Μακεδονίας, εξειδικευμένο επιστήμονα στο αντικείμενο, κ. Γιώργο Ιορδανίδη.

Θέμα: «Διεύθυνση Σχολικής Μονάδας και Διαμόρφωση Σχολικού Κλίματος, με έμφαση στη Διαχείριση Συγκρούσεων».

thumbnail_image1