21/3: Ενημέρωση στο Κέντρο Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης Δ. Μακεδονίας

26756336_1656496641059868_4305248386546630499_oΕίχαμε τη χαρά και την τιμή να επισκεφθούμε πρώτοι, ως οργανωμένο Σχολείο, και να ενημερωθούμε για τη φιλοσοφία και τις δράσεις που αναπτύσσει το Κέντρο Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης Δυτικής Μακεδονίας (fb: Europe Direct Δυτικής Μακεδονίας) στην οδό 7ης Νοεμβρίου 9 στη Φλώρινα. Σύντομο χαιρετισμό μας απηύθυνε ο πρόεδρος, κ. Κώστας Φιλιππίδης. Κατόπιν, ο κ. Κώστας Στεργίου, ιδρυτικό μέλος των ΟΕΝΕΦ (http://oenef.blogspot.gr/) και εκ των πρωταγωνιστών του αγώνα για τη διεκδίκηση και ίδρυση-λειτουργία του μοναδικού Κέντρου Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης σε όλη τη Δυτική Μακεδονία, ενημέρωσε εκπαιδευτικούς και μαθητές για τις δυνατότητες που προσφέρει η Ε.Ε. σε όλους μας για πρωτοβουλίες και δράσεις, εντός και εκτός συνόρων. Με την αμοιβαία ευχή και την πεποίθηση ότι η συνεργασία του Σχολείου μας με το κέντρο θα συνεχιστεί, θα διευρυνθεί και θα καρποφορήσει, τον ευχαριστήσαμε για την εγκάρδια φιλοξενία, τη σφαιρική και έγκυρη ενημέρωση, τα χρηστικά έντυπα-βιβλία της Ε.Ε. που μας προσέφερε και περάσαμε στην καλαίσθητη όσο και ενημερωμένη βιβλιοθήκη για το σχετικό κέρασμα.